Czcionka:
Kontrast:
25-lecie Senatu II kadencji
Dodano: 28.11.2016
28
11.2016
25-lecie Senatu II kadencji

 

28 listopada 2016 roku, w Senacie RP odbyło się jubileuszowe spotkanie senatorów II kadencji.

 

25 listopada 2016 roku minęło 25 lat od pierwszego posiedzenia Izby, powołanej w wyniku wyborów przeprowadzonych 27 października 1991 roku. Senatorowie II kadencji spotkali się m.in. z marszałkiem Stanisławem Karczewskim i Prezydium Senatu obecnej, IX kadencji.

 

Spotkanie było okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń tej kadencji, a także jej dorobku legislacyjnego i pozalegislacyjnego.

 

W związku z jubileuszem Kancelaria Senatu przygotowała publikację dokumentującą pracę Izby II kadencji – Senat i Senatorowie II kadencji 1991-1993. 25. rocznica pierwszego posiedzenia, którą opracował Robert Stawicki.

 

Senatorowie obejrzeli także skrót jednego z filmowych wywiadów z senatorami II kadencji – relację z rozmowy z senator Dorotą Simonides. Nagrania realizowane są we współpracy dwóch projektów: Archiwum Historii Mówionej Senatu i „Archiwa Przełomu 1989-1991”, przez Biuro Komunikacji Społecznej i Biuro Analiz i Dokumentacji Kancelarii Senatu. Będą one opublikowane w całości na portalu www.archiwaprzelomu.pl.

 

O rozpoczętej akcji przez Kancelarię Senatu czytaj więcej w zakładce Wydarzenia:

http://archiwaprzelomu.pl/action/wydarzenia/WywiadyzsenatoramiIIkadencji,89 

 

Poniżej prezentujemy skróty dziewięciu pierwszych wywiadów.

Informację opracowała Justyna Orysiak-Kalbarczyk, Kancelaria Senatu.

 

 

 

Pliki do pobrania

Na skróty