Czcionka:
Kontrast:
„Archiwa Przełomu 1989-1991” na IFLA-PARL
Dodano: 25.08.2017
15
08.2017
„Archiwa Przełomu 1989-1991” na IFLA-PARL

 

W dniach 16-18 sierpnia 2017, w Senacie odbyła się prekonferencja IFLA - Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotecznych, pod hasłem „Informacja, jako podstawa solidarności społecznej; rola parlamentarnych bibliotek i służb analitycznych”. Organizatorami tego przedsięwzięcia były: Biuro Analiz, Dokumentacji i Korespondencji Kancelarii Senatu, Biblioteka Sejmowa oraz IFLA.

 

Było to spotkanie satelickie, poprzedzające Kongres IFLA we Wrocławiu, który rozpoczął się 19 sierpnia i potrwa sześć dni. Jest to okazja do pokazania jego uczestnikom z różnych stron świata dorobku polskiego bibliotekarstwa, a hasło przewodnie tego zjazdu brzmi: Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo”.

 

Głównymi celami kongresów IFLA jest wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami bibliotek i informacji naukowej oraz wyznaczanie nowych ścieżek dla bibliotekarstwa.

 

Uczestnicy prekonferencji w Kancelarii Senatu mieli również okazję zapoznać się z projektem „Archiwa Przełomu 1989-1991”. Założenia i ideę naszego projektu zaprezentowała Dyrektor Biura Analiz, Dokumentacji i Korespondencji Kancelarii Senatu, Agata Karwowska-Sokołowska. Poza podstawowymi informacjami dotyczącymi „Archiwów Przełomu” zaprezentowane zostały dane liczbowe pokazujące dotychczasowy dorobek przedsięwzięcia.

 

Więcej informacji na stronie www.senat.gov.pl

 

 

Informację opracowała Lena Remisz, Kancelaria Senatu.

 

Pliki do pobrania

Na skróty