Czcionka:
Kontrast:
INP PAN przekazał oryginały wydawnictw bezdebitowych
Dodano: 05.09.2017
24
08.2017
INP PAN przekazał oryginały wydawnictw bezdebitowych

 

24 sierpnia 2017 roku Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (INP PAN) po wcześniejszych uzgodnieniach przekazał Kancelarii Senatu / Archiwum Senatu - 203 jednostki inwentarzowe wydawnictw bezdebitowych z biblioteczki Komitetu Zakładowego NSZZ „Solidarność” Pracowników INP PAN.

 

Wśród materiałów znalazły się między innymi: biuletyny informacyjne, miesięczniki społeczno-polityczne, kwartalniki polityczne, zeszyty historyczne, a także książki o tematyce związanej z NSZZ Solidarność. Są to wydawnictwa z lat 1976 – 1979, 1980-1981, takie jak: „Kraj: Pismo polityczne”; „Krytyka: Kwartalnik polityczny”; „Kultura i Życie: Miesięcznik społeczno-kulturalny”; „Solidarność Wiejska: Pismo Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników”; „Cenzura w Polsce / Kazimierza Bagińskiego”; „Kamienny potok: Szkice / Jana Kotta”.

 

Realizatorzy projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991” dziękują za cenny zbiór, który zostanie zabezpieczony, opracowany i zdigitalizowany. Wybrane wydawnictwa opublikujemy w cyfrowym repozytorium na portalu projektu, a te z nich, które nie będą mogły zostać rozpowszechnione, zostaną udostępnione użytkownikom w Archiwum Senatu w wersji papierowej lub cyfrowej.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Archiwum Senatu i Archiwum Prezydenta RP, a zwłaszcza zapoznania się ze zgromadzonymi w ramach projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991” zbiorami. Zabezpieczanie materiałów archiwalnych i bibliotecznych doby transformacji, nie byłoby możliwe bez współpracy z partnerami projektu takimi jak Instytut Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

 

Pracownikom Instytutu dziękujemy za fachowe przygotowanie kolekcji w celu przekazania, w tym sporządzenie wykazu materiałów.

 

Informację opracowały: Justyna Orysiak, Lena Remisz, Kancelaria Senatu.

Pliki do pobrania

Na skróty