Czcionka:
Kontrast:
Muzeum Śląskie w Katowicach i Miejska Biblioteka Im. Adama Asnyka w Kaliszu – partnerami projektu
Dodano: 12.11.2012
12
11.2012
Muzeum Śląskie w Katowicach i Miejska Biblioteka Im. Adama Asnyka w Kaliszu – partnerami projektu

 

Archiwum Senatu otrzymało w listopadzie bieżącego roku pisma z poparciem dla realizacji projektu Archiwa Przełomu 1989-1991 z Muzeum Śląskiego w Katowicach, od dyrektora Leszka Jodlińskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, od dyrektora Adama Borowiaka.

 

Muzeum Śląskie zapowiedziało przekazanie audiowizualnych zapisów dwóch paneli dyskusyjnych towarzyszących projektowi „Lot ku wolności”,zrealizowanemu przez Muzeum Śląskie przy współudziale fundacji współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasady Danii i „Gazety Wyborczej”. Jego celem było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wywołanie dyskursu historycznego poświęconego zmianom ustrojowym w krajach bloku wschodniego.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu udostępniła zaś kopie cyfrowe plakatów i druków ulotnych z kampanii wyborczej do parlamentu, w wyborach 4.06.1989 r. i 27.10.1991 r. z okręgu nr 29 Kalisz, wraz ze szczegółowymi opisami każdego z dokumentów.

 

Archiwum Senatu i Archiwum Prezydenta RP dziękują za wsparcie udzielone dla projektu i czeka na zapowiedziane nagrania ze zbiorów Muzeum Śląskiego oraz zobowiązuje się do zaprezentowania na portalu www.archiwaprzelomu.pl zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

 

 

Informację opracowała Justyna Orysiak, Archiwum Senatu

Na skróty