Czcionka:
Kontrast:
Projekt interfejsu strony głównej naszego portalu
Dodano: 16.09.2013
16
09.2013
Projekt interfejsu strony głównej naszego portalu

 

Szefowie Kancelarii Senatu i Prezydenta RP Ewa Polkowska i Jacek Michałowski ogłaszają konkurs na interfejs graficzny (szatę graficzną) strony głównej portalu www.archiwaprzelomu.pl.

 

Portal służy projektowi, realizowanemu przez obie kancelarie, który ma na celu scalenie i udostępnienie on-line dokumentacji okresu przemian demokratycznych w Polsce z lat 1989-1991. Prace konkursowe można przesyłać do Kancelarii Senatu od dnia 23 września do dnia 6 listopada 2013 r.

 

Konkurs adresujemy do osób, których pasją jest kreowanie obrazu, zwłaszcza świata wirtualnego. Do udziału w konkursie zapraszamy studentów informatyki, sztuk pięknych i hobbystów zajmujących się tworzeniem obrazu.  Zależy nam na świeżym spojrzeniu ludzi z wyobraźnią na współczesną historię i wykreowanie takiej szaty graficznej, która, z jednej strony, zachęci do korzystania z portalu, z drugiej - portal znajdzie trwałe miejsce w stale rozwijającym się wirtualnym świecie. Celem konkursu jest zatem zaprojektowanie takiego interfejsu graficznego, który będzie promował projekt tego wirtualnego archiwum.

 

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Senatu. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 15 listopada 2013 r. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną i propozycję współpracy przy tworzeniu nowej szaty graficznej portalu. Na przełomie 2013/2014 roku zamierzamy zmodernizować i rozszerzyć zawartość portalu.

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z tematyką i założeniami samego projektu, z Regulaminem Konkursu i materiałami udostępnionymi na potrzeby konkursu.

 

Gorąco zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

 

 

Informację opracowała Justyna Orysiak, Archiwum Senatu

Na skróty