Czcionka:
Kontrast:
W Poznaniu
Dodano: 11.03.2014
11
03.2014
W Poznaniu

 

Kierownik Archiwum Senatu Robert Kubaś i pracownik Archiwum Prezydenta RP Michał Zaremba w ramach realizacji projektu Archiwa Przełomu 1989-1991 udali się z wizytą do Poznania.

 

Pierwsze spotkanie, którego gośćmi byli: minister Henryk Wujec - doradca Prezydenta RP, minister Janusz Pałubicki - prezes Fundacji Wielkopolskie Archiwum Solidarności, Lech Dymarski - dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu oraz Dariusz Dobrzański - pracownik naukowy Instytutu Filozofii UAM, odbyło się w gościnnych progach Archiwum Państwowego w Poznaniu, dzięki uprzejmości gospodarza - dyrektora  Henryka Krystka. Podczas spotkania dyrektor archiwum przedstawił wybrane kolekcje dotyczące naszego projektu oraz podtrzymał chęć dalszej współpracy przy realizacji projektu Archiwa Przełomu 1989-1991. Wszyscy obecni potwierdzili potrzebę upamiętnienia ludzi, wydarzeń i przemian zachodzących w Polsce w okresie na lat 80. i 90. Doradca Prezydenta RP zaprosił uczestników spotkania do udziału w IV seminarium dotyczącym projektu, które już w maju odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.

 

Następnego dnia, po powtórnej wizycie w Archiwum Państwowym w Poznaniu, podczas której zapoznaliśmy się z pracownią digitalizacyjną, odwiedziliśmy Pana Marcina Kęszyckiego z Teatru Ósmego Dnia oraz Panią Danutę Książkiewicz-Bartkowiak - sekretarza redakcji Kronik Miasta Poznania i szefową projektu Cyryl, którym mieliśmy okazję zaprezentować projekt Archiwa Przełomu 1989-1991. Obie instytucje zadeklarowały chęć pomocy w realizowaniu projektu.

 

Dziękujemy za gościnność!!

 

 

Informację opracowali: Michał Zaremba, Agnieszka Figura - Tomaka

Na skróty