Czcionka:
Kontrast:
W czerwcu odwiedzimy Książnicę Płocką
Dodano: 08.05.2017
08
05.2017
W czerwcu odwiedzimy Książnicę Płocką

W odpowiedzi na pismo Kancelarii Senatu, dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak wyraziła swoje gratulacje dla pomysłu i aprobatę dla wspólnej realizacji założeń projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991”. Zostaliśmy zapewnieni, że wszelkie materiały będące w zasobie Książnicy, stanowiące źródło wiedzy i świadectwa życia politycznego, gospodarczego, społecznego, kulturalnego i naukowego z lat 1989-1991 będą do dyspozycji projektu. 

 

Warto zaznaczyć, że Książnica Płocka jest instytucją kultury, która pełni funkcję centrum regionaliów oraz realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej. Jej głównymi celami jest pozyskiwanie materiałów związanych z Płockiem i Mazowszem Płockim, opracowywanie bibliografii regionalnej oraz działalność wydawnicza, poprzez którą przybliża wszystko co jest związane z Płockiem  i jego regionem.

 

W związku z wyrażeniem przez obie strony chęci współpracy przy tworzeniu elektronicznego, ogólnopolskiego katalogu zasobów on-line, pracownicy Archiwum Senatu wyruszą w czerwcu z wizytą do Książnicy Płockiej w celu przeprowadzenia kwerendy oraz sporządzenia spisu przydatnych dokumentów. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje długoletnią współpracą i kolejnymi wyprawami do Płocka w ramach projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991”.

 

Dziękujemy Dyrekcji Książnicy Płockiej za zaproszenie i zapowiedź udostepnienia zbiorów.

 

Informację opracowała Lena Remisz, Kancelaria Senatu.

 

 

Na skróty