Czcionka:
Kontrast:
Wywiady z senatorami II kadencji
Dodano: 11.08.2016
03
08.2016
Wywiady z senatorami II kadencji

 

28 czerwca 2016 roku zespół pracowników Kancelarii Senatu przeprowadził pierwszy wywiad z cyklu notacji z senatorami II kadencji.

 

Relacje realizowane są we współpracy dwóch projektów: Archiwum Historii Mówionej Senatu i „Archiwa Przełomu 1989-1991”, przez Biuro Komunikacji Społecznej i Biuro Analiz i Dokumentacji Kancelarii Senatu.

 

Biuro Komunikacji Społecznej odpowiada za przygotowanie i przeprowadzenie każdego z wywiadów, a Archiwum Senatu za stronę techniczną, tzn. sfilmowanie rozmowy.

 

Archiwiści dbają również o materiały przekazane podczas rozmowy przez senatorów z ich prywatnych kolekcji, obrazujące głównie ich działalność polityczną podczas pełnienia funkcji senatora. Materiały są przekazywane lub wypożyczane na potrzeby projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991” i Kancelarii Senatu. Ich digitalizacją i opracowaniem zajmują się pracownicy Archiwum Senatu odpowiedzialni za realizację projektu. Dary senatorów będą docelowo stanowiły fragmenty archiwów senatorów opublikowane w katalogu zasobów on-line.

 

Wywiady zostaną udostępnione z okazji 25 rocznicy II kadencji w listopadzie 2016 r. w katalogu zasobów on-line projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991”.

 

Poniżej prezentujemy fragment wywiadu z senatorem Piotrem Łukaszem Juliuszem Andrzejewskim.

 

Informację opracowała Justyna Orysiak, Kancelaria Senatu.

 

Pliki do pobrania

Na skróty