Czcionka:
Kontrast:
Zwiedzając wystawę stałą w Europejskim Centrum Solidarności
Dodano: 29.06.2016
29
06.2016
Zwiedzając wystawę stałą w Europejskim Centrum Solidarności

 

29 czerwca 2016 r. mieliśmy zaszczyt odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności. Organizatorem wyjazdu była wicedyrektor Biura Komunikacji Społecznej (BKS) Joanna Urban, która zaprosiła pracowników BKS i członków Zespołu Koordynacyjnego Projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991” na warsztaty edukacyjne do Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Podczas warsztatów mogliśmy zwiedzić wystawę stałą w nowej siedzibie przy pl. Solidarności 1 w Gdańsku i spotkać się z przyjaciółmi z Archiwum Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Dziękujemy za ogromną ilość doznań zarówno przedstawicielom Działu Projektów Edukacyjnych, szczególnie Pani kierownik Agnieszce Piórkowskiej za oprowadzenie nas po wystawie i przedstawienie historii ruchu Solidarności oraz Działowi Archiwum i Organizacji Wystaw za umożliwienie zajrzenia do zakamarków magazynów archiwalnych.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności:

„Sercem nowej siedziby ECS jest wystawa stała, dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Wystawa zajmuje powierzchnię blisko trzech tysięcy metrów kw. pierwszego i drugiego piętra.

Do prezentacji wykorzystane są tradycyjne metody ekspozycyjne, ale i najnowsze rozwiązania technologiczne. Zwiedzający obejrzą eksponaty historyczne, mają także dostęp do projekcji przestrzennych i elektronicznych, gdzie zgromadzone są fotografie, filmowe materiały archiwalne, dokumenty, mapy, biogramy, kalendaria, wycinki prasowe…” – Cyt. za: http://www.ecs.gda.pl/title,Wystawa_stala,pid,33.html

 

Do zobaczenia w Gdańsku.

 


Informację opracowała Justyna Orysiak, Kancelaria Senatu.

Cytowany fragment pochodzi ze strony internetowej Europejskiego Centrum Solidarności.

 

 

Na skróty